Wyjątkowy

Hotel 77

Hotel77 znajduje się w samym sercu zamojskiej starówki - zaledwie 200 metrów od Rynku Wielkiego - w odrestaurowanym budynku zabytkowej mykwy. W tym wyjątkowym miejscu historia spotyka się z nowoczesnością, tworząc niepowtarzalny klimat.

Boutique HOTEL77 zlokalizowany przy ul. Zamenhofa, w centrum zamojskiej STARÓWKI - wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - powstał z połączenia trzech kamienic śródmiejskich. Każda z kamienic – z innego okresu powstawania Zamościa – posiada swoją historię. Najcenniejsza, XVIII-wieczna, zawierała funkcję MYKWY żydowskiej z rytualnym basenem –największym i jedynym tak dobrze zachowanym w Polsce.  Kamienice przed rewitalizacją znajdowały się w stanie opłakanym. Zadanie polegało na umiejętnym ich połączeniu oraz wpisaniu nowej funkcji w istniejącą strukturę, bez naruszenia historycznej substancji (w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków). Zabytkowy detal elewacji odtworzono ze szczególną pieczołowitością.

Funkcjonalnie budynek podzielono na 3 strefy. Parter zawiera funkcję recepcyjną – wejście, recepcję, lobby hotelowe (połączone z ogrodem zaaranżowanym z fragmentu dziedzińca), część gastronomiczną, komunikację – klatkę schodową i windę dostosowaną dla niepełnosprawnych. Na pierwszym piętrze i poddaszu mieszczą się pokoje hotelowe z łazienkami (z podgrzewaną podłogą), niektóre z nich dwupoziomowe z antresolami. Wyposażenie – meble i oświetlenie każdego pomieszczenia zaprojektowano indywidualnie.

W najstarszej, XVIII-wiecznej części, zlokalizowana jest część klubowa hotelu – cocktail bar, sala wystawowo-koncertowa zwieńczona sklepieniem kolebkowym z lunetami, posiadająca świetną akustykę  i … historię (przez wiele lat mieścił się w niej bardzo znany JAZZ CLUB im. Mieczysława Kosza.

W kondygnacjach podziemnych (trzy poziomy) znajdują się odkryte, historyczne, świetnie zachowane pomieszczenia rytualnego basenu mykwy, z lustrem wody na dnie. Obok sali basenowej zaaranżowano niewielkie SPA, z sauną suchą i mokrą, słoneczną łąką.

Technicznie, obiekt – mimo, że zabytkowy – zaprojektowany został jako budynek energooszczędny, z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii pozwalającej oszczędzać energię. Ciepłą wodę obiekt pozyskuje z paneli słonecznych, energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych, klimatyzacja wykorzystuje pompy ciepła, wentylacja - z filtrami z nanocząsteczkami srebra - oparta jest na rekuperacji z odzyskiem ciepła z wywiewanego powietrza. Obiekt stara się o certyfikat sieci EKOHOTELI.

HOTEL77 nominowany był i znalazł się w finale nagrody konserwatorskiej ZADBANY ZABYTEK w 2018 roku.

Jest laureatem konkursu „O KRYSZTAŁOWĄ CEGŁĘ” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej. Uzyskał trzy pierwsze nagrody w kategorii obiektów rewaloryzowanych – za projekt, realizację i nagrodę dla inwestora.

 

  • Nasz personel doskonale mówi po angielsku, więc nie musisz martwić się o barierę językową - służymy pomocą i informacjami o okolicach.
  • W sezonie letnim zapraszamy na klimatyczne śniadanie w ogrodowym patio
  • Podziwiaj urok miasta Zamość, które jest prawdziwą perłą Renesansu.

 

Historia jakiej nie znacie

Mykwa - żydowska łaźnia

W naszym Hotelu znajduje się rytualna łaźnia żydowska, która jest jedną z nielicznych w Polsce oryginalnych budowli tego typu. Mykwa została zbudowana w połowie XVIII wieku i dzięki pracom remontowym jakie wykonaliśmy zachowała po dzień dzisiejszy swój oryginalny przedwojenny styl. Dno zbiornika z wodą usytuowane jest aż 15 metrów poniżej poziomu ulicy.

Mykwa jest gratką turystyczną dla odwiedzających, ceniących sobie historię oraz kulturę.

 

Wiele dobrego można pisać o samym sobie, jednak to zdanie odwiedzających jest najważniejsze

Opinie zadowolonych Gości

 
Poznajmy się bliżej

Galeria zdjęć